Hakkımızda

Kohai Japon dövüş sanatlarında seçtiği yola yeni giren ve öğrenmeye hazır kişidir. Aynı zamanda dövüş sanatlarında ne kadar yükselirseniz yükselin her zaman birileri için kohai olursunuz. Biz de bu prensiple her zaman yeniliklere açık ve gelenekleri yok saymayan bir yöntem kabul ettik. Bu sebeple de kendimize ebedi bir öğrencilik unvanını yakıştırdık.

Müsabaka sistemlerinin sporcuları korumaya yönelik kuralları teknik kapasitesini azalttığının ve bazı dövüş sanatları için teknikleri deforme ettiğinin farkındayız. Geleneksel eğitim metot ve tekniklerinin kişiyi gerçek savaşa hazırlama kapasiteleri yüksek olsa da aynı zamanda modern dövüş teknikleri ve antrenman bilimi de değişmektedir. Geleneksel metotlar bu modernleşmeden paylarını almazlarsa maalesef kaybolmaya mahkum olacaklardır. Bu sebeple geleneksel teknikleri çalışmaya devam ediyoruz fakat gerekli olduğu zamanlarda tekniği geliştirmeye de çabalıyoruz. 

Metodumuzu ve tekniklerimizi herhangi bir ücret talep etmeden paylaşmaktan çekinmiyoruz. Fakat dövüş sanatları tehlikelidir ve mutlaka eğitimli bir eğitmen gözetiminde çalışılmalıdır.

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube